اتوکد

کنترل مقیاس Linetype

Linetype scale

کنترل مقیاس Linetype

کنترل مقیاس Linetype می تواند گیج کننده باشد.چگونه مقیاس linetype مناسب برای نقشه اتوکدمون  بگیریم؟

چرا Linetype من بجز خطوط ممتد را نشان نمی دهد؟ بعضی اوقات زمانی که تنظیمات ویوپورت در layout را انجام میدهیم نیز یک زمان سخت داریم.

ما آنها را در مدل به درستی داریم اما همه ی آنها در ویوپورتهایمان رفته اند! گاهی ما در انتها یک سعی و خطایی می کنیم (دوباره) تا آن را درست کنیم.

این سه گام راهنما ممکن است کمک کننده باشد. این اصلا سخت نیست زمانی که شما بدانید که چه چیز ظاهر Linetype را کنترل میکند. این به آسانی گفتن ۱، ۲، ۳ هست.

گام ۱: از نمونه یا Template اتوکد درست استفاده کنید

این مهم هست. اگر شما با متریک کار می کنید، از Template متریک استفاده کنید. اگر از ایمپریال استفاده میکنید، بعد از نمونه ایمپریال استفاده کنید.

شما می توانید که واحدها را بعدا تغییر دهید، اما شما میتوانید زمان خیلی زیادی را ذخیره کنید زمانی که یک template درست را استفاده می کنید.

بخصوص اگر شما یک Template شخصی در حال حاضر تعریف کرده باشید.

template

گام ۲: چک کردن مقیاس Annotation

حالا شما میتوانید فقط به طور معمول رسم کنید. اگر شما نمی توانید که linetype را ببینید نگران نشوید. مقیاس Annotation را تغییر دهید.

این در پایین سمت راست پنجره اتوکد است.

annotation_scalingمقدار را تغییر دهید تا آنچه میخواهید در چاپ بیافتد اندازه شود. ممکن است نیاز به REGEN در ترسیمتان داشته باشد قبل از اینکه اثرش را ببینید.

READ  گام به گام با اتوکد قسمت اول انتخاب نقشه

از چیزهای جالب در مورد مقیاس annotation  این است که : آن یک هوشمندی  دارد برای نشان دادن اینکه چگونه اشیا تان باید در مقیاس های مختلف به نظر برسند.

این دو نمای پایین شی یکسانی را نشان می دهند. نمای سمت چپ در مقیاس ۱:۱۰۰ است در حالیکه سمت راست ۱:۵۰ را نشان می دهد.

ببینید که Linetype دقیقا در هر دو نما در اندازه مشابهی ظاهر می شود.linetype_affected_by_annotation_scalingخیلی آسان است، این طور نیست؟ در موقعیت های معمول، ما فقط نیاز داریم که این دو گام را انجام دهیم. اما اگر شما بخواهید که مقیاس linetype تان را در آینده کنترل کنید، گام سوم را چک کنید.

گام ۳: چک کردن متغییرهای سیستم

 

چیزهای زیادی در اتوکد توسط متغییرهای سیستم کنترل می شوند. متغییر سیستم اصلی که مقیاس linetype را کنترل می کند LTSCALE می باشد.

اگر شما با یک templete درست شروع کرده باشید، ۱ در اغلب موارد قابل تایید است. هرچند ، ممکن است نیاز به تنظیم اندازه linetype داشته باشید.

LTSCALE را به مقدار بالاتر یا پایینتر تغییر دهید.

وابستگی مقیاس Annotation

دو متغییر سیستم بیشتر برای کنترل ظاهر linetype وجود دارد: MSLTSCALE  و PSLTSCALE.

این متغییرهای به مقیاس annotation بستگی دارند. به طور پیش فرض، مقدار آنها ۱ است. اگر گام ۲ بالا کار نکرد، این مقادیر ممکن است به ۰ تغییر کرده باشد…. این متغییرها را چک کنید.

اگر شما نمیخواهید که linetype توسط مقیاس annotation تحت تاثیر  قرار بگیرد، بعدا میتوانید آن را به ۰ تغییر دهید. من قویا به شما پیشنهاد می کنم که آن را روی ۱ بگذارید.

READ  آشنایی با تاریخچه اتوکد

سعی کنید اول با مقیاس annotation راحت باشید. مزایای بسیاری وجود دارد که میتوانید با مقیاس annotation به دست آورید.

برتری مقیاس linetype اشیاء

بعضی اوقات ما نیاز داریم که بعضی اندازه linetype اشیاء رو برجسته کنیم، و از مقیاس linetype کلی استفاده نکنیم.

ما میتوانید مقدار را از کادر properties  زیر دسته General برجسته کنیم.

Object_linetype_scale_overrideامیدوارم که کنترل linetype از این به بعد گیج کننده نباشه!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + دو =

دکمه بازگشت به بالا